Історія та культура .

Ленін Володимир
Культура XX століття

Культура XX століття

Культура XX століття

Ле́нін Володи́мир Іллі́ч (справжнє прізвище Улья́новрос. Владимир Ильич Ленин (Ульянов)10 (22) квітня 1870СимбірськРосійська імперія — 21 січня 1924ГоркиМосковська областьСРСР) — революціонерполітичний діяч Російської імперії і Радянського Союзулідерросійських більшовиківпубліцистфілософ-матеріаліст. Перший Голова Раднаркому — уряду РРФСР, один з головних творців тоталітарноїдержави СРСРтеоретик комунізму, лідер міжнародного комуністичного руху.

Один з організаторів збройного Жовтневого перевороту восени 1917 року та Громадянської війни в Росії. В подальшому ініціатор червоного терору та примусової заготівлі сільськогосподарських продуктів, так званої «продрозверстки», яка стала головною причиноюГолоду в Україні 1921–1923 р. та Голоду в Поволжі 1921–1922 р.; конфіскації приватної власності та церковних цінностей.

Його модифікація традиційної доктрини марксизму, відповідно до специфічних російських умов, отримала назву марксизм-ленінізм і використовувалась для обгрунтування комуністичної ідеології. У радянській історіографії і комуністичній пропаганді іменувався «вождем світового пролетаріату» та «основоположником ленінізму», всіляко оспівувався та звеличувався; про колишній культ Леніна досі свідчать численні пам'ятники на центральних площах міст і містечок на колишній території СРСР; його портрет був зображений на радянських грошових банкнотах.

 Создан 03 апр 2014